Stockholms Advokatbyrå jobbar för familjens bästa!

Medarbetare

stockholms advokatbyrå

Björn Törnell

Advokat och delägare

Arbetar med Brottmål

Kontakt

Mobil: 070-850 28 54

Mail:  Bjorn@stockholmsadvokat.se

stockholms advokatbyrå

Anders Malmsten 

Advokat och delägare

Arbetar med 

Brottmål

Kontakt:

Mobil: 070-717 54 96
Mail:  Anders@stockholmsadvokat.se

stockholms advokatbyrå

Linda Werngren

Biträdande jurist

Arbetar med

Familjerätt, brottmål, fordringsrätt, skadestånd, socialrätt, utlänningsrätt

Kontakt

Linda@stockholmsadvokat.se

maria

Maria Hedlund

Biträdande jurist

Arbetar med: Familjerätt, Brottmål, Tvistemål, Socialrätt, Utlänningsrätt

Kontakt

Mail:  maria@stockholmsadvokat.se

stockholms advokatbyrå

Denis Celo

Biträdande jurist

Arbetar med Brottmål, socialrätt, tvistemål, skadestånd och utlänningsrätt

Kontakt

Denis@stockholmsadvokat.se

erik

Erik Nydert

Advokat

Arbetar med Brottmål, utlänningsrätt, familjerätt, fordringsrätt, skadestånd, socialrätt

Kontakt

Erik@stockholmsadvokat.se

stockholms advokatbyrå

Inga-Lill Röjhammar

Sekreterare 

Har arbetat på Stockholms Advokatbyrå sedan 2011

Kontakt:

Inga@stockholmsadvokat.se

niklas d

Niklas Dahlbeck

Biträdande Jurist

 

Kontakt

niklas@stockholmsadvokat.se

Stockholms Advokatbyrå satsar på familjen.

Med ett knivskarpt gäng av engagerade advokater som brinner för lagen men främst för familjens bästa satsar de stenhårt på familjerätt samt vårdnadstvister för att med sin djupgående kunnighet leda familjer genom dess jobbiga tider på absolut mest smärtfria sätt.

 

Är du i behov utav en skicklig advokat som kan hjälpa dig gällande familjerätt?

Du kanske står inför en jobbig vårdnadstvist eller bodelning med din sambo?

För att allt ska gå så enkelt som möjligt är det viktigt att allt går rätt till och att du får jobba med någon som verkligen vet vad som är rätt för familjens bästa och framför allt för barnen. En vårdnadstvist eller bodelning i Stockholm kan vara mycket jobbigt för små barn om det inte går schysst till. Se till att skona familjen i era ärenden inom familjerätt i Stockholm och kontakta en advokat som bryr sig.

Kontakta oss för att allt ska gå rätt till på ett enkelt, trevligt och lättsamt sätt.